KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15565180

nr 1556 5180

Emma Toll

(1847-1917), Sverige

Oljemålning, Stilleben, Signerad. Olja på pannå, 36x29 cm, yttermått inklusive ram: 49x42 cm

Emma Toll, svensk bildkonstnär född 1847, död 1917 .

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 21 augusti 2023
kl 19:19:21

Emma Toll

Läs mer om Emma Toll